Хресна дорога «Під звуки війни»
«Живе Телебачення» запрошує на Хресну Дорогу. Давайте разом роздумаємо над шляхом Ісуса на Голгофу! Спробуємо збагнути справжній сенс страждань та випробувань дорогою до нашого нового життя. Ми пройдемо стаціями Хресної Дороги разом із парохом села Страдч та церкви Успення святої Богородиці, отцем Іваном Колтуном. Страсні пісні виконують семінаристи Львівської Духовної Семінарії Святого Духа УГКЦ. В основі наших роздумів тексти Хресної Дороги «Під звуки війни». Їх написав військовий Микола Вишньовський і отці редемптористи.
Ісуса засудили на смерть. Озвірілий натовп кричить — розпни, Пилат засуджує до страти. Ісус починає свій важкий шлях на Голгофу. Дорогою він падає, зустрічає свою заплакану матір, знову падає, але добровільно і смиренно йде на страту. Йому надає допомогу Симеон, жінки у натовпі зітхають, Вероніка витирає від поту і крові зранене обличчя Спасителя. Натовп ще не знає, що весь шлях Ісуса до хреста — це шлях до спасіння людей, шлях до Воскресіння. Всі падіння, кров, піт та втома — це шлях до Воскресіння. Сьогодні ми теж йдемо шляхом своєї Хресної Дороги. Україну засудили на смерть. Ми встали, взяли на себе свій хрест і йдемо за Ісусом. Падаємо, стікаємо кров’ю, приймаємо допомогу від світу. Російські солдати забивають цвяхи у наше тіло. Один цвях — Маріуполь, другий цвях — Буча, Гостомель, Бородянка, Ірпінь… Ще один — Краматорськ, Донбас, Харків. Наші рани стікають кров’ю. Помираємо, щоб воскреснути і врятувати весь світ! Ми — військові, капелани, лікарі, волонтери, прикордонники, матері та дружини захисників, соціальні працівники, надзвичайники, священники, миряни. Ми разом несемо хрест на високу гору, щоб там померти для гріха: ненависті, злоби, брехні, осудження, хабарництва, вбивств, крадіжок, гордості, пихатості, жадібності.
Ми прагнемо воскреснути разом з Тобою, Господи!
Автори тексту Хресної Дороги «Під звуки війни» - Микола Вишньовський і отці редемптористи. Провадить молитву - о. Іван Колтун, парох відпустового центру "Страдецька гора". Співають - семінаристи Львівської духовної семінарії Святого Духа (Семчишин Андрій, Пиріг Назарій, Бабенчук Юрій, Гарват Дмитро). Директор - о. Ігор Яців. Продюсерка - Аня Остапенко. Редакторка - Анастасія Вихор. Фільмування - Тарас Бабенчук, Іван Довганик. Звукорежисер - Михайло Павлюк. Режисер монтажу - Олександр Опалат. Режисер - Марія Довганик.