Фільм «Ті, що вірні» побував у Бучачі та Хмельницькому
Після прем’єрного показу у Києві, команда «Живого телебачення» презентувала стрічку власного виробництва у Бучачі, та Хмельницькому. «Покази проходять у камерній атмосфері. Приємно вразив Хмельницький, де зібралася повна зала — майже 200 осіб. Люди дякують за нашу роботу і просять частіше показувати подібні стрічки. Я думаю, це запит громади, який вони не можуть задовільнити, коли дивляться звичайний телевізор», — поділилась враженнями координатор проектів «Живого телебачення» Анна Остапенко.
Фото з прем'єри фільму в Бучачі
Повна зала у Хмельницькому зібралась на показ фільму "Ті, що вірні"
Перед показами відбулися також презентації фотовиставки «Греко-Католицькі Церкви Центрально-Східної Європи в умовах тоталітарних режимів», підготовленої Інститутом історії Церкви УКУ.
Час і місця майбутніх показів:
08.04 (ПТ), 19:00 — Тернопіль, «Палац кіно» (вул. Івана Франка,8)
09.04 (СБ) 16:00 — Івано-Франківськ, кінотеатр «Космос» (вул. Незалежності, 97)
10.04 (НД) — Львів: 13:00 — Львівський музей історії релігії (пл. Музейна, 1), 14:30 — храм Різдва Пресвятої Богородиці (проспект Червоної Калини, 70).
11.04 (ПН), 16:00 — Львів, Український католицький університет (вул. Свєнціцького, 17, конференц-зал (ауд. 416)
Також плануються покази в Стрию і Дрогобичі. Час та місце узгоджуються.
Фільм «Ті, що вірні» — історія заборони і легалізації найбільшої переслідуваної Церкви XX століття. Після насильної ліквідації у 1946 році вірні УГКЦ протягом 43 років зберігали свою віру у підпіллі. Підпільна церква пережила Сталіна, Хрущова і Горбачова, щоб відродитися у 1989 році. Герої стрічки, які творили вихід УГКЦ з катакомб, живуть в Україні та Росії, їх долі тісно переплетені з історією Церкви та епохи. У фільмі використані маловідомі архівні фільми, фотографії та спогади учасників багатьох подій 80-х років, які привели Українську Греко-Католицьку Церкву до відродження в Радянському Союзі. Ідея стрічки — «оживити» десятки годин архівного відео та сотні документальних фотографій. Для цього відшукали людей, які потрапили в об’єктив камери, і розпитали їх історії. Тому кадри, які вже стали історією, розкриваються в новому світлі. Зйомки проводились в Україні, Польщі, Росії. Тривалість фільму — 50 хв.