Отець Тарас Байцар про те, чи маємо ми право на моменти радості під час війни?

11 липня 2022

Маємо. Радість – це не є щось, що ми можемо сотворити. Якщо у нас немає радості, ми її не вигадаємо. Ну або це буде виглядати дуже лицемірно. Думаю, що найбільше,чого не люблять люди – це лицемірство. Це коли ми витискаємо з себе якусь радість. Якщо її немає, то її немає. Ми не можемо її творити самі. Тому радість – це дар, який ми не заслужили, дар, який є випадковим. Найбільша радість – коли ми чогось не очікуємо і це стається. Ми здивовані, шоковані. Це та радість Мироносиць, які зустріли Христа там, де не чекали, чи зустріли тих ангелів, які чекали при гробі. Радість, жаль, страх, шок, здивування і Божа радість є дарами. І ми не можемо з себе її вичавлювати. Тому ми маємо бути природніми. Коли важко – ми маємо плакати, коли сумно – сумувати, але коли є радість, ми маємо ликувати і святкувати. Треба бути щирими зі собою сьогодні. Поводити себе так, як ми відчуваємо.

Підтримати «Живе телебачення»

Новини УГКЦ

01 серпня УВАГА! Цей сайт більше не оновлюється
31 липня Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
31 липня Папа Франциск: «Під час подорожі до Канади я не переставав молитися за український народ»
31 липня «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
30 липня Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
30 липня Владика Богдан Дзюрах: «Хочемо бути носіями надії, закоріненої у вірі у воскресіння Христа, яка відкриває вже в цьому світі перспективу вічного життя»
29 липня У Вінниці відбулася школа для вівтарників
29 липня «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни